пятница, 13 апреля 2018 г.

Загальна інформація про Великобританію



Великобританія (Об'єднане Королівство) - острівна держава, велика частина території якого розташована на двох великих островах, розділених водами Ірландського моря.
Загальна площа Великобританії складає 244 017 кв. км.
Населення Великобританії 58 395 тисяч чоловік.
Офіційно країна називається Об'єднане Королівство Великобританії і Північної Ірландії. У його склад входять чотири країни: Англія, Шотландія й Уельс, розташовані на острові Британія, і Північна Ірландія. Остання розташована на одному острові з Незалежною Республікою Ірландія. Таким чином, загальну сухопутну границю Великобританія має тільки з Ірландією.
Британські острови лежать у північно-західного узбережжя Європи. Британські острови оточені безліччю дрібних островів. На південно-заході від острова Британія розташовані острови Силли, а до Півночі від Уельсу острів Англси. На західному і північному узбережжях Шотландії розташовані численні дрібні острови, що входять до складу Великобританії. Найбільш важливими з них є Оркнейські Шетландскі острова.
З заходу Великобританія омивається водами Атлантичного океану, а зі сходу водами Північного моря.
З півдня Великобританія граничить із Францією найближчим і найбільш розвитим сусідом, що має з нею загальні водні границі. Основне сполучення між державами здійснюється через протоку Ла-Манш (британці називають її "Англійський канал"), по дну якого наприкінці двадцятого століття був прокладений тунель для швидкісного залізничного сполучення. До цього сполучення між двома країнами здійснювалося водним або повітряним шляхом.
Також найбільш близькими сусідами Великобританії є Бельгія і Нідерланди, значно далі розташовані Данія, Німеччина, Норвегія.

Адміністративна карта Великобританії неодноразово мінялася, тому що приєднання країн, що складають Об'єднане королівство, тривало століттями. Кожна незалежна держава має свою столицю або адміністративний центр. Офіційною столицею Великобританії є Лондон, оскільки об'єднання земель відбувалося навколо Англії.

                                                              Карта Великобританії


2 комментария:

  1. Чому Англію називають туманним альбіоном?

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. На сьогоднішній день розглядаються три основні версії походження другого назви найбільш великої історичної і адміністративної частини Сполученого Королівства Великобританії. В основу першої з них лягла інформація про те, що стародавні римляни бачили, підпливаючи до Англії, великі білі скелі Дувра з крейдяних відкладень, висотою понад 107 метрів. Вони асоціювалися у них з величезними айсбергами, помітними з самого дальньої відстані.
      Римляни називали їх «Albus», що в перекладі з латинської мови означає «білий». Це слово і стало коренем «Альбіону». У перекладі з мови кельтів слово «Albus» позначає гори і також підходить для пояснення походження образного назви Англії. На вершині однієї з скель 2000 років тому був зведений старовинний замок Дувр. Його, оповитий густим туманом, також бачать моряки, підпливає до берегів держави.
      В основу другої версії появи образного назви Англії лягли особливості географічного положення країни і клімату держави. Підвищена вологість і постійна сирість острова Великобританії призводить до утворення конденсату водяної пари в формі крапельок води найдрібніших розмірів. Тому, морські тумани тримають в полоні держава не одне сторіччя, обволікають густою пеленою низовини острова і міста Англії.
      Третя версія походження «Туманного Альбіону» пов`язана з промисловим смогом, який щільною завісою огортав промислові міста Англії. Він з`являвся в результаті великої кількості диму з заводських труб. На підприємствах для топки промислових печей використовували вугілля. В середині ХХ століття до диму заводських труб додалися чадні гази автомобільних вихлопів.

      Удалить